Szkolenia

Tematyczna witryna internetowa!

Piasek dla kociaków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Piasek dla kociaków
W każdym mieszkaniu, w którym znajduje się kot, powinien znaleźć się także specjalistyczny żwirek różnego typu. Koty na ogół wypróżniają się w kuwetach, wtedy opieka nad nimi jest bardziej komfortowa niż gdy posiadamy psa. W kuwetce musi być utrzymywana pewna mieszanina, która będzie asymilować to, co oddaje kot. Dawniej właściciele kota wysypywali kuwety takimi substancjami jak trociny, ziemia lub odpadki makulaturowe. Na ogół są to materiały, które sprawiają, iż mycie oraz uzupełnianie są raczej nieprzyjemne, a dodatkowo nie pochłaniają zapachu i nie utwardzają się. A nasz pupil na ogół nie będzie chciał załatwić się w starej toaletce – zdarza się, iż znajduje sobie inne czyste terytorium. Z tego względu dobre uzupełnianie kociej toalety to kluczowa kwestia nie tylko dla kota, ale też oczywiście dla właściciela, który powinien trudnić się czyszczeniem. Na szczęście stosowanie takich rzeczy jak wiórki lub papiery nie są konieczne, ponieważ sklepy zoologiczne dostarczają na prawdę komfortowe wyjście, tj. żwirki dla kota.
Hodowcy kotów mają przeróżny wybór podłoży do kuwet. Fundamentalną właściwością żwirków dla kotów ma być absorbowanie aromatów i utwardzanie się, wtedy łatwo możemy w prosty sposób opróżnić kuwetę. W sklepach dla zwierząt na ogół możemy dostać nawet kilka typów żwirków. Zasadniczo możemy podzielić żwirki na poniższe rodzaje: żelowe, żwirki drewniane a także żwirki bentonitowe.
Każdy z wymienionych podłoży posiada inne cechy i to od właściciela zależy, na jaki się zdecyduje. Kupując podłoże zbrylające , trzeba wziąć pod uwagę ich walory oraz minusy.
Żwir silikonowy wykonany jest z substancji nazywanym silikat. Odznacza się szczególnie, że doskonale pochłania koci mocz i zatrzymuje go na zawsze. Świetnie eliminuje aromaty, dzięki czemu nie ma potrzeby codziennego czyszczenia toaletki. Wadą żwirku wapienno-piaskowego jest szczegół, że po niedługim czasie przyjmuje żółtawego odcienia, co prezentuje się raczej nieładnie – z tego powodu najlepiej jest uwzględniać go w toaletkach zamkniętych.
Podkład z włókien drewnianych okazuje się wydajny i konsekwentnie pochłania niechcianą woń. Kolejną mocną stroną takiego podkładów dla kota okazuje się także możliwość wyrzucenia go do toalety (ale raczej w nieznacznych ilościach). Niestety tego rodzaju żwirek może okazać się bardzo rozdrobniony i , przypominający trociny, z tego względu, bywa że roznosi się po pokojach na kocich nóżkach.
bentonit to bardzo modny rodzaj podłoża, który zbryla się w bryłki, dzięki czemu czyszczenie po kocie okazuje bardzo szybko. Możemy taki żwirek dostać w przystępnych cenach. Idealnie niwelują niepożądane zapachy. Nie wolno jednak usuwać go w toalecie, ponieważ będzie na ogół skutkować to zablokowaniem instalacji kanalizacyjnej. Właściciele kotów często zbierają grudki do worka i wyrzucają do kosza.
Dobrze jest zainwestować w typowy żwirek dla kotka, gdyż niezwykle upraszcza to taką opiekę nad kotkiem. Zagwarantowanie wydajnej toalety kotom to obowiązek właściciela, warto jest uwzględnić propozycje, które oferują aktualnie producenci żwirków.

źródło: https://www.e-pazur.com/k20,koty-zwirki-dla-kota.html

Categories: Edukacja

Comments are closed.